НОВИНИ

В ООН назвали наслідного принца Саудівської Аравії винним у вбивстві Хашукджі

За словами спецдоповідача ООН, існують достовірні докази, які вимагають подальшого розслідування.

Спеціальний доповідач Організації Об'єднаних Націй з питання позасудових страт Агнес Калламар заявила, що наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман та інші високопоставлені чиновники Саудівської Аравії відповідальні за вбивство саудівського журналіста-опозиціонера Джамаля Хашукджіі. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Так, у 100-сторінковому звіті Калламар зробила висновок, що Хашукджі став жертвою навмисної страти, за яку відповідальність несе Саудівська Аравія згідно з міжнародним правом в галузі прав людини

 

Водночас спецдоповідач ООН закликала міжнародну спільноту розширити санкції проти Мухаммеда ібн Салмана та заморозити його  особисті активи, поки він не доведе, що не несе відповідальності за убивство.

 

"Існують достовірні докази, які вимагають подальшого розслідування щодо особистої відповідальності саудівських чиновників високого рівня, у тому числі і наслідного принца", - підкреслила вона.

 

Крім того, Калламар закликала генсека ООН розпочати міжнародне розслідування.

 

Наголошується, що спецдоповідач відправилася до Туреччини на початку цього року з групою експертів-криміналістів і юристів, доавши, що отримала свідчення від турецької влади.

 

Нагадаємо, 8 січня США запровадили санкції проти 16 громадян Саудівської Аравії у зв'язку  з підозрами в причетності до вбивства Хашукджі. 

 

9 грудня 2018 року Саудівська Аравії відмовилася видати Туреччині підозрюваних у вбивстві Хашукджі. 

 

Як повідомлялося 5 грудня 2018 року, Туреччина в рамках справи про вбивство Хашукджі оголосила в розшук двох колишніх чиновників Саудівської Аравії, а саме –  екс-заступника глави розвідки Саудівської Аравії Ахмеда Асірі та колишнього радника наслідного принца Сауда аль-Кахтані. 

 

2 жовтня  2018 року в генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі зник Хашукджі. 6 жовтня турецькі правоохоронці почали кримінальне розслідування його зникнення, вони підозрюють, що журналіста вбили на території диппредставництва.

 

За даними ЗМІ, щонайменше п'ятеро людей, яких турецька поліція назвала підозрюваними у справі про зникнення Хашукджі, пов'язані з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом. 

 

20 жовтня 2018 року влада Саудівської Аравії повідомила, що Хашукджі помер від задушливого захоплення ззаду або задушення руками. 

 

23 жовтня 2018 року стало відомо, що тіло убитого Хашукджі було виявлено на території резиденції саудівського генконсульства в Стамбулі. Журналіст газети Turkish Daily Sabah Назіф Караман заявив, що у саудівському консульстві в Стамбулі Хашукджі задушили пластиковим пакетом. Згідно з аудіозаписом, вбивство тривало близько семи хвилин. Крім того, вбивці розклали пластикові пакети на підлозі, перш ніж розчленувати тіло Хашукджі – 15-хвилинний процес, який очолив Салах аль-Тубаігі, глава Саудівської наукової ради з судової експертизи.

 

Крім того, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що вже звільнили п'ять ключових чиновників, причетних до смерті Хашукджі, ще 18 людей заарештовані.

 

15 листопада 2018 року генпрокурор Саудівської Аравії Сауд аль-Моеб заявив, що вимагає смертної кари для п'ятьох обвинувачених у вбивстві Хашукджі. За його словами, зараз 21 особа знаходиться під вартою, 11 – оголосили обвинувачення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.