НОВИНИ

ЗМІ дізналися, хто замінить Мінгареллі на посаді посла ЄС в Україні

Хюга Мінгареллі замінить естонський дипломат Матті Маасікас.

Естонський дипломат Матті Маасікас восени замінить Хюга Мінгареллі на посаді посла ЄС в Україні. Про це повідомляє "Європейська правда".

 

Зокрема, заміна посла є плановою і не пов’язаною ні з європейськими, ні з українськими виборами.

 

Так, про призначення нового посла дипломатам стало відомо на початку червня.  Зазначено, що  рішення щодо керівника стратегічно важливої дипмісії в Україні є остаточним.

 

"Новим послом ЄС в Україні стане естонець Матті Маасікас. Його кандидатура схвалена як на рівні ЄС, так і у Києві" - написано в матеріалі.

 

Своєю чергою, майбутній посол нині є заступником міністра закордонних справ Естонії, і левову частку своєї кар’єри пропрацював на власну державу.  З  2011 до 2016 року він очолював представництво Естонії у Євросоюзі, а потім повернувся до Таллінна на посаду заступника міністра з європейських питань.

 

"Останній період був особливим: у 2017 році Естонія головувала у Євросоюзі і була відповідальною за підготовку порядку денного більшості засідань Ради ЄС. Маасікас координував цей процес із Таллінна" - йдеться у статті.

 

Крім того, на дипломатичну службу Маасікас перейшов у 2001 році – відразу на посаду посла Естонії у  Фінляндії. У 2005 році його призначили послом в РФ, однак доїхати до Москви дипломат не встиг через призначення генеральним секретарем в МЗС Естонії.

 

Нагадаємо, що Мінгареллі 14 червня  повідомив, коли ЄС обговорить "паспортизацію" РФ окупованого Донбасу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.