НОВИНИ

Волкер назвав РФ головною перешкодою на шляху реалізації Мінських домовленостей

Він зауважив, що Росія продовжує підтримувати свої маріонеткові режими.

Представник США з питань України Курт Волкер 18 червня назвав Росію головною перешкодою на шляху реалізації Мінських домовленостей. Про це  повідомляє  "Тиждень".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала на слуханнях у Сенаті на тему "П'ять років після Революції Гідності: прогрес України та ворожа активність Росії».

 

"Росія залишається головною перешкодою на шляху виконання Мінських угод." -  заявив він.

 

"Дуже важливо, щоб Мінські домовленості зберігали свою чинність, оскільки найважливіше їхнє значення в тому, що Росія формально визнає територіальну цілісність України. Навіть якщо в реальному житті вона не робить цього", - зауважив він.

 

Зокрема, Волкер назвав Мінські домовленості базою для збереження санкцій ЄС.

 

Крім того, спецпредставник Держдепу США наголосив, що Україна зробила все можливе для виконання Мінських угод. 

 

«Україна спробувала провести місцеві вибори на Донбасі відповідно до виборчого законодавства України, як це передбачено Мінськими угодами. Вона провела вибори на всій території України і зробила б це і на Донбасі, якби уряд України мав доступ до цих контрольованих Росією територій», - пояснив він.

 

«Провокаційне рішення Росії про надання прискореного російського громадянства українцям на Донбасі створило ще одну серйозну перешкоду для виконання Мінських угод і реінтеграції контрольованих Росією територій на Сході», - повідомив він. 

 

На думку Волкера, обрання президента Зеленського створює хорошу можливість, щоб посилити зусилля для припинення п'ятирічного конфлікту на Донбасі. У цей критичний період життєво важливо, щоб США продовжували підтримувати Україну і тісно співпрацювати з новим президентом у його дипломатичних ініціативах.

 

«Ми заохочували росіян через різні канали, щоб скористатися цією можливістю. У найближчому майбутньому хотілося б зустрітися з моїми російськими колегами, але я не знаю, якою буде форма на даний момент. Я готовий зустрітися з ними, щоб обговорити шлях вперед, якщо Росія серйозно прагне до прогресу. Я сказав росіянам, що гарним першим кроком буде звільнення українських моряків і суден, які вони захопили під час її необґрунтованої атаки біля Керченської протоки», - відзначив він.

 

Також Волкер згадав про ухвалений українською стороною закон амністію для осіб, які вчинили злочини в рамках конфлікту, а також  законодавство, яке передбачало б так званий "особливий статус".

 

 

"На жаль, Росія, схоже, зробила усвідомлений вибір на користь збереження статусу кво. Росія продовжує підтримувати свої маріонеткові режими, так звані "народні республіки" Донецька і Луганська, яким немає місця ні за Мінськими угодами, ні за конституційним ладом України" -  зауважив спепцпредставник США.

 

Крім того, він наголосив, що "Росія багато що повинна зробити, щоб зупинити свою триваючу агресію проти України, щоб ми мали змогу перейти до інших аспектів повного виконання Мінська".

 

Нагадаємо, що 13 червня Кучма обговорив з представником ООН виконання Мінських угод.

 

Як повідомлялося,  5 червня представники Тристоронньої контактної групи на засіданні в Мінську домовилися розробити механізм покрокового припинення вогню на Сході України. За словами спецпредставника ОБСЄ в ТКГ Мартіна Сайдіка, Кучма запропонував зняти економічну блокаду з ОРДЛО.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.