НОВИНИ

У Молдові призначили місцеві вибори

Попередні загальні місцеві вибори пройшли в Молдові 14 червня 2015 року.

Парламент Молдови призначив дату проведення місцевих виборів 20 жовтня. Про це повідомляє NewsMaker.

 

Зокрема, за таке рішення в парламенті проголосували одноголосно.

 

Так, депутат фракції партії "Дія і солідарність" (PAS) Ліліан Короп запропонував авторам в майбутньому змінити закон, щоб місцеві вибори не залежали від парламенту і політичних криз.

 

Крім того, депутат Демократичної партії Сергій Сирбу поскаржився на те, що більшість затягує проведення місцевих виборів. За його словами, мандати місцевих обранців вже минули, а вибори закон дозволяє провести і в кінці серпня і на початку вересня. Однак в результаті фракція ДПМ проект підтримала.

 

Наголошується, що попередні загальні місцеві вибори пройшли в Молдові 14 червня 2015 року.

 

Нагадаємо, 14 червня уряд Молдови під керівництвом прем'єр-міністра Павла Філіпа вирішив піти у відставку.

 

Як повідомлялося, тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови, заступник голови Демократичної партії Павел Філіп підписав указ про призначення дострокових парламентських виборів на 6 вересня цього року. Згодом президент Молдови Ігор Додон повідомив, що скасував підписаний Філіпом указ. 

 

Європейський Союз позитивно прокоментував прийняте 8 червня парламентом Молдови рішення щодо формування урядової коаліції та ще раз закликав всі залучені сторони до спокою й стриманості, а також до пошуку виходу з нинішньої політичної кризи демократичними засобами. 

 

Своєю чергою, Служба безпеки України для недопущення загострення ситуації в Кишиневі посилила контррозвідувальний режим на в`їзді до Молдови через територію України щодо радикально налаштованих росіян. 

 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що ситуація у Молдові є ймовірною загрозою для півдня України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.