НОВИНИ

У виборчому кодексі пропонують скасувати вихідні для держорганів під час виборів

Зокрема, йдеться про роботу Нацполіції та Державного реєстру виборців.

Комітет з питань правової політики у новому виборчому кодексі з відкритими списками пропонує зобов’язати державні органи працювати під час виборів без вихідних. Про це заявив доповідач з розгляду нового виборчого кодексу у Верховній раді Олександр Черненко.

 

Зокрема, йдеться про роботу Нацполіції та Державного реєстру виборців.

 

"Поправка робочої групи, яка пропонує доповнити статтею про організацію роботи різних державних служб: казначейства, Нацполіції, Державного реєстру виборців та інших у вихідні дні під час виборів", - заявив Черненко.

 

Депутат пояснив, що виборчий процес дуже швидкоплинний, та багато роботи випадає на вихідні дні.

 

"Ця поправка пропонує, щоб всі ці державні органи під час виборчого процесу у вихідні працювали і виборчий процес не гальмувався",  - додав він

 

Втім, поправку №194 підтримали тільки 29 народних депутатів.

 

Як повідомлялося, у Верховний суд 23 травня надійшла друга позовна заява про визнання протиправним і недійсним указу президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. 

 

Раніше стало відомо, що  громадянський рух «Спільна справа» оскаржив указ Зеленського про розпуск Верховної Ради до Верховного суду України.

 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 21 травня підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". 

 

раніше 21 травня президент Зеленський провів зустріч з лідерами фракцій і заявив, що головним аргументом для розпуску Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції. Також Зеленський під час консультацій про розпуск парламенту запропонував внести зміни в закон про вибори народних депутатів. 

 

20 травня на урочистому засідання Верховної Ради VIII скликання новообраний президент України Зеленський склав присягу українському народу і офіційно вступив на посаду - отримав посвідчення президента, нагрудний знак, гербову печатку і булаву. Він став шостим президентом незалежної України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.