НОВИНИ

Стало відомо, коли британський суд розгляне апеляції України і РФ по "боргу Януковича"

Раніше суд схвалив прискорений розгляд позову, відкинувши основні заперечення України і погодившись з наявністю у неї зобов'язань за єврооблігаціями.

Верховний суд Великої Британії почне розгляд апеляцій Росії та України по випущених в 2013 році Україною єврооблігації на три мільярди доларів на тижні, який стартує 9 грудня 2019 року. Про це повідомляє "Інтерфакс -Україна".

 

"Україна очікує, що рішення, швидше за все, буде винесено приблизно в першій половині 2020 року, хоча в Верховному суді не передбачено будь-яких крайніх термінів в цьому відношенні", - йдеться в документі.

 

Згідно з ним, Апеляційний судпризупинив основне розгляд у справі до розгляду апеляцій у Верховному суді.

 

Як повідомлялося, 17 лютого 2016 року The Law Debenture Trust Corporation plc, яка представляє інтереси РФ як власника випуску євробондів України на $ 3 млрд, за дорученням Мінфіну Росії подала до Високого суду Лондона  позов про стягнення заборгованості по єврооблігаціями. Суд 29 березня 2017 року схвалив прискорений розгляд зазначеного позову, фактично відкинувши основні заперечення України і погодившись з наявністю у неї зобов'язань за єврооблігаціями. Своїм рішенням суд зобов'язав Україну виплатити Росії номінальну вартість єврооблігацій на $ 3 млрд, суму нездійсненого купонного платежу на $ 75 млн, а також штрафні відсотки, що нараховуються в сумі $ 674 тис. За кожен день прострочення і частина витрат в рамках розгляду.

 

Так, Україна подала апеляцію, і Апеляційний суд рішенням від 14 вересня 2018 постановив, що суд першої інстанції повинен розглянути справу по повній процедурі. Апеляційний суд підтвердив правомірність відмови Україні в розгляді трьох з чотирьох підстав, заявлених нею з метою уникнути виконання зобов'язань за цими єврооблігаціями. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.