НОВИНИ

У США внесли законопроект про санкції проти "Північного потоку-2"

Мова йде про закон про співпрацю в галузі енергетичної безпеки з союзниками в Європі, або Акт ESCAPE.

Сенатор-республіканець Сполучених Штатів Америки Джон Баррасо  вніс законопроект, який передбачає санкції проти фізичних осіб та компаній, які реалізовують проект газопроводу "Північний потік-2" після того, як президент Дональд Трамп заявив, що розглядає санкції проти трубопроводу. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зокрема, закон про співпрацю в галузі енергетичної безпеки з союзниками в Європі, або Акт ESCAPE, передбачає обов'язкові санкції США проти тих, хто інвестує щонайменше $1 млн, або $5 млн протягом 12 місяців, або здійснює торгівлю в еквівалентній сумі на користь будівництва "Північного потоку-2" та інших російських трубопроводів енергоекспорту.

 

Водночас законопроект ESCAPE є одним з декількох у Конгресі США, що відображає занепокоєння США щодо російського впливу в Європі, але ця ініціатива перебуває за багато кроків від того, щоб стати законом. Необхідно буде проходити як Сенат, так і Палату представників та підпис Трампа для набуття чинності. 

 

Своєю чергою, сенатори, включаючи Баррассо, в травні внесли інший законопроект, який дозволяє санкції проти кораблів, які будують морські трубопроводи для російських проектів з експорту енергії.

 

Крім того, Баррасо наголосив, що Сполучені Штати наділені великою кількістю енергоресурсів. "Це матиме сенс лише тоді, коли ми використаємо ці ресурси, щоб допомогти нашим союзникам і послабити економічний і політичний вплив Путіна на регіон", - додав він.

 

Нагадаємо, 21 травня міністр енергетики США Рік Перрі анонсував ухвалення законопроекту про санкції щодо компаній-учасниць проекту "Північний потік-2" у «не дуже віддаленому майбутньому».

 

Також сенатор-республіканець від Техасу Тед Круз та сенатор-демократ від Нью-Гемпшира Джинн Шейхін підготувализаконопроект щодо санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2". Планується, що обмежувальні заходи будуть спрямовані на судна, які прокладають газопровід, та компанії, які володіють цими суднами. У законопроекті також йдеться про відмову у візах керівникам компаній, які пов'язані з цими суднами. Крім цього, законопроект передбачає санкції проти компаній, які проводять страхування газопроводу.

 

Раніше посол США у Німеччині Річард Гренелл виступив з погрозами санкційних заходів проти німецьких компаній, що беруть участь у проекті російського газопроводу "Північний потік-2".

 

Крім того, віце-президент США Майк Пенс розкритикував Німеччину за будівництво проекту "Північний потік-2" і недостатні витрати на оборону. 

 

Водночас у Міністерстві економіки Німеччини виступили проти екстериторіальних санкцій США щодо проекту "Північний потік-2". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.