НОВИНИ

Олександр Крамар: Зняття блокади з «ДНР-ЛНР» жодних позитивних наслідків для України не принесе

Переконання у тому, що розблокування «розчулить мешканців ОРДіЛО», — безвідповідальна й навіть ворожа маніпуляція.

Зняти блокаду з «ДНР-ЛНР», як і інші можливі поступки, — це гра в одні ворота, яку, вочевидь, розпочинає у тристоронньої контактної групи (ТКГ) в Мінську Леонід Кучма на виконання вказівок президента Володимира Зеленського, і жодних позитивних наслідків для України це не принесе. Про це на сторінках Тижня пише експерт Олександр Крамар.

 

«Переконання у тому, що розблокування «розчулить мешканців ОРДіЛО», які через обмеження відносин нібито відчули себе відторгнутими від України, або ж що це прив’яже ОРДіЛО економічними зв’язками з Україною, — безвідповідальна й навіть ворожа маніпуляція. Рішення щодо долі окупованих територій поки що все одно ухвалюють в Кремлі. А проблема РФ для нас полягає не в «поганому Путіні» чи його режимі, а в настроях російського народу. Режим Путіна і його зовнішньополітичний курс є виконанням запиту основної частини населення РФ на відновлення імперії й реванш», — пояснив він.

 

Крамар навів дані останнього опитування «Левада-Центру», які показали, що 56% росіян висловлюються за окупацію південного сходу України чи створення там окремої квазідержави й лише 14% згодні із тим, щоб ОРДіЛо ввійшло до складу України на довоєнних умовах.

 

«Повернення окупованих Росією територій за таких обставин неможливе, хіба що за повної капітуляції України або ж краху самого імперського проекту РФ. Будь-які намагання перевірити ці поступки ворогові «дослідним шляхом» лише погіршуватимуть позиції самої України й підвищуватимуть для неї ціну «миру», — попередив експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.