НОВИНИ

У США офіційно змінили назву столиці України з Kiev на Kyiv

Відповідне звернення зробив посол України в США Валерій Чалий.

Рада Сполучених Штатів Америки з географічних назв розглянула звернення посла України в США Валерія Чалого та одностайно ухвалила рішення про заміну офіційної назви столиці України з Kiev на Kyiv у міжнародній базі.Про це повідомляє прес-служба посольства у Facebook.

 

Зокрема, позиція українського дипломата була також підтрима зверненням членів Українського Кокусу Конгресу США, а також Українським Конгресовим Комітетом Америки.

 

Зазначається, що відповідні зміни до офіційних баз Ради США з географічних назв будуть внесені 17 червня.

 

"Це рішення є надзвичайно важливим та дає поштовх, щоб виправити офіційну назву столиці України і поза межами США, зокрема на міжнародних рейсах та в іноземних аеропортах у всьому світі, адже міжнародні організації, включаючи Міжнародну асоціацію авіаційного транспорту (IATA), посилаються саме на офіційні назви з бази Ради з географічних назв США", - наголошується у повідомленні.

 

 

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року стало відомо про старт інформаційної кампанії #CorrectUA. Український МЗС ініціював звернення до провідних світових мас-медіа щодо заміни зросійщеного варіанта транслітерації географічних назв частини українських міст (Lvov на Lviv, Kharkov на Kharkiv, Odessa на Odesa, Nikolaev на Mykolaiv, Rovno на Rivne, Ternopol на Ternopil та Ukraine замість the Ukraine)

 
   

За перші півроку акції #KyivnotKiev вдалося скоригувати її написання в закордонних аеропортах (наразі їх уже 17), деяких ЗМІ (The Guardian) та довідникових виданнях (німецький словник Duden). 12 березня у Верховній Раді зареєстрували проект постанови «Про особливості написання латиницею географічних назв України».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.