НОВИНИ

Дуда підписав з Трампом нову оборонну угоду

У Польщі розмістять ще 1000 американських військових на ротаційній основі.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп і президент Польщі Анджей Дуда у середу, 13 червня, в Білому домі підписали нову оборонну угоду, за якою ще 1000 американських військових розмістять у Польщі на ротаційній основі. Про це повідомляє американський телеканал CNN.

 

За словами Трампа, Варшава нестиме витрати за додаткове розгортання американських військ і зауважив, що не буде змінювати загальну кількість американських військ, які розміщені по всій Європі. 

 

Своєю чергою, глава Білого дому зазначив, що США будуть перекидати додаткові війська з Німеччини, яку він критикував за недостатнє збільшення своїх витрат на оборону.

 

"Польща забезпечить базування та інфраструктуру для підтримки військової присутності близько 1000 американських військ. Польський уряд побудує ці проекти без жодних витрат для Сполучених Штатів", - наголосив Трамп.

 

 

 

 
Додається, що Варшава витратить близько двох мільярдів доларів на модернізацію військової інфраструктури, яку будуть використовувати американці.

 

Водночас Дуда підкреслив важливість розгортання додаткових сил США, відзначивши, що воно передбачатиме "сили спеціальних операцій" та інші типи військових частин США.

 

"Ми говоримо про сили спецоперації. Ми говоримо про компоненти логістики. Ми також говоримо про вже згаданий штаб дивізії CША", - заявив польський президент

 

Як відомо, наразі в Польщі на ротаційній основі перебувають близько 4500 американських військ.

 

Наголошується, що дана угода стане перевагою для Польщі, яка прагнула підсилити своє стримування російської агресії, хоча Трамп не характеризував розгортання як заходи для стримування РФ.

 

Ранфше заступник міністра національної оборони Польщі Войцєх Скуркєвич оголосив, що перша ескадра американських багатофункціональних винищувачів-бомбардувальників п’ятого покоління F-35 буде придбана до 2026 року, а наступна - після 2026 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.