НОВИНИ

Табачник планує об’єднати освіту з бізнесом

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що одним із пріоритетних завдань міністерства є залучення найближчим часом приватних інвестицій у сферу вищої освіти, повідомляє урядовий портал.

Зокрема, Табачник наголосив, що для розвитку державно-приватного партнерства в освітній галузі необхідно надати вищим навчальним закладам реальну автономію, яка зламає існуючий консерватизм у ВНЗ та стане фундаментом реальних, а не косметичних реформ сфери освіти.

Прикладом початку діалогу з бізнесом Табачник назвав перше засідання Ради іноземних та вітчизняних інвесторів при Міносвіти, заснованої разом зі Спілкою роботодавців України, що відбудеться 26 травня.

Головна мета ради - налагодження співпраці з бізнесом, зокрема, у питаннях формування освітнього державного замовлення, яке має відповідати попиту на ринку праці, та спільна розробка проекту Національної рамки кваліфікацій, відзначає урядовий портал.

Нагадаємо, ще наприкінці минулого року президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт розкритикував підготовлений Міносвіти проект закону «Про вищу освіту», який зараз знаходиться в парламенті.

В НаУКМА переконані, що за умови прийняття парламентом проекту закону «Про вищу освіту», неодмінно почнеться гальмування в розвитку вітчизняних вузів, вони будуть позбавлені будь-яких ознак автономії, не матимуть можливості виходу на міжнародний конкурентоспроможний рівень.

Відзначимо, що Міносвіти цього року на 42% скорочує державне замовлення при вступі до вишів на основі повної загальної середньої освіти упорівнянні з 2010роком.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.