НОВИНИ

Вихід Британії з ЄС без угоди дуже ймовірний з 1 листопада - Єврокомісія

Комісія опублікувала підсумки роботи з підготовки ЄС до найбільш несприятливого розвитку подій у рамках Brexit.
У Європейській Комісії заявили, що вихід Великої Британії з Європейського Союзу 1 листопада 2019 року без угоди є дуже ймовірним, хоча й небажаним. Про це йдеться на сайті ЄК.

 

Зокрема, Комісія опублікувала підсумки роботи з підготовки ЄС до найбільш несприятливого розвитку подій у рамках Brexit. Так, документ з'явився напередодні саміту ЄС, який наступного тижня у Брюсселі має розглянути, серед іншого, питання щодо Brexit.

 

"11 квітня Європейська Рада прийняла рішення, на запит та за погодженням з Великою Британією, продовжити період дії Статті 50 (Угоди ЄС) до 31 жовтня 2019 року... У світлі невизначеності, що триває, у Британії стосовно ратифікації Угоди про вихід, - як це було погоджено з урядом Великої Британії у листопаді 2018 року, а також виходячи із загальної внутрішньої політичної ситуації, сценарій ‘no-deal' (без угоди) з 1 листопада 2019 року залишається дуже можливим, хоча й небажаним", - йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що Єврокомісія  з грудня 2017 року здійснила комплекс заходів щодо захисту ЄС на випадок сценарію без угоди. Єврокомісія представила 19 законодавчих пропозицій, 18 з яких були ухвалені Європарламентом та Європейською Радою. Також було досягнуто політичне рішення щодо надзвичайних регуляторних правил з виконання бюджету ЄС на 2019 рік, які будуть ухвалені наприкінці цього місяця. Своєю чергою, ЄК ухвалила 63 підзаконних акти та видала 93 попередження про підготовку до Brexit без угоди.

 

Своєю чергою, Єврокомісія переглянула всі вжиті заходи та дійшла висновку, що немає необхідності вносити зміни. Отже, Єврокомісія не буде здійснювати жодних додаткових заходів щодо визначеної нової дати Brexit.

 

Також Єврокомісія нагадала, що за сценарієм "без угоди"  Британія стане для ЄС "третьою країною" без будь-яких перехідних заходів, з цього моменту на території Британії не діятимуть жодні закони та правила ЄС. Такий розвиток матиме очевидні негативні наслідки для громадян та негативний економічний вплив, який пропорційно буде більш важким для Британії, ніж для 27 країн ЄС.

 

Додається, що відповідальність усіх зацікавлених сторін полягає у підготовці всіх сценаріїв. Беручи до уваги, що сценарій «без угоди» залишається можливим результатом, Комісія настійно заохочує всі зацікавлені сторони скористатися додатковим часом.

 

Раніше президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер відкинув можливість нових переговорів щодо угоди про Brexit після того, як такі заяви знову прозвучали у Великій Британії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.