НОВИНИ

Глава МЗС Молдови назвав "червону лінію" у відносинах з Росією

Ніку Попеску заявив, що Кишинів не буде погоджуватися на федералізацію Молдови.

Міністр закордонних справ і євроінтеграції Молдови Ніку Попеску заявив, що Кишинів хоче підтримувати хороші відносини з Росією, але не буде для цього переходити "червоні лінії", в тому числі погоджуватися на федералізацію Молдови. Про це повідомляє Deschide.

 

"Молдовани не конфліктні люди і не хочуть бути з ким-небудь в поганих відносинах. Моя стартова позиція в зовнішній політиці - це добрі відносини з усіма, зокрема з Росією, проте є червоні лінії, які ми не перейдемо. Приносячи присягу, я сказав, що буду захищати цілісність Республіки Молдова. Ми не можемо здійснити федералізацію Молдови, я поклявся захищати незалежність. Ми хочемо прагматичного партнерства з Росією, а переговори про федералізацію не стосуються цього партнерства. Ми будемо підтримувати позитивний діалог з Росією і подолаємо розбіжності", - зауважив він.

 

Зокрема, Поплеску зазначив, що РФ, ЄС і США дійшли консенсусу щодо Молдови.

 

"Ці сили хочуть, щоб Молдова була стабільною державою, тому подолали існуючі розбіжності; всі вони сказали, що хочуть мирної передачі влади", - підкреслив він.

 

Своєю чергою, як повідомляє Ziarul Naţional, Попеску наголосив, що вже поговорив з радником глави ЄС і співпрацює з декількома західними канцеляріями. Водночас він додав, що "підтримка Румунії, держави, з якою ми багато в чому ділимо одну історію, мову та ідентичність, дуже важлива".

 

Крім того, Полеску відзначив,  що хоче ефективно співпрацювати з молдовськими послами, акредитованими в різних країнах, щоб повернути Молдову в "позитивне поле" ЄС.

 

"Ті, хто добре працюють, залишаться на своїх постах. Можу сказати, що 99,9% співробітників МЗС залишаться на посаді. Вони самі ухвалять рішення, якщо хочуть працювати зі мною", - повідомив він.

 

Нагадаємо, 11 червня президент Молдови Ігор Додон повідомив, що скасував підписаний у неділю в.о. президента Павлом Філіпом указ про розпуск парламенту.

 

Як повідомлялося, тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови, заступник голови Демократичної партії Павел Філіп підписав указ про призначення дострокових парламентських виборів на 6 вересня цього року.

 

ЄС позитивно прокоментував прийняте 8 червня парламентом Молдови рішення щодо формування урядової коаліції та ще раз закликав всі залучені сторони до спокою й стриманості, а також до пошуку виходу з нинішньої політичної кризи демократичними засобами. 

 

Також СБУ и для недопущення загострення ситуації в Кишиневі посилила контррозвідувальний режим на в`їзді до Молдови через територію України щодо радикально налаштованих росіян. 

 

Раніше глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що ситуація у Молдові є ймовірною загрозою для півдня України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.