НОВИНИ

13 країн ЄС вирішили переконати решту блоку підтримати розширення Євросоюзу

Відповідний документ буде представлений на зустрічі послів Євросоюзу у Брюсселі.

13 країн-членів Європейського Союзу анонсували підготовку неофіційного документу, який буде представлений решті членів блоку у рамках відновлення довіру до розширення Євросоюзу.  Про це повідомляє EurАctiv.

 

Зазначається, що насамперед це стосується приєднання Західних Балкан.

 

Так, до 13 держав належать Естонія, Литва, Латвія, Чехія, Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія, Італія, Австрія, Хорватія, Словенія і Мальта. 

 

Наголошується, що документ повинен бути представлений на зустрічі послів Євросоюзу в Брюсселі в середу, 12 червня.

 

"Ідея полягає в тому, щоб закликати до початку переговорів про вступ з Албанією і Північною Македонією", - сказав виданню дипломат однієї з 13 країн.

 

"Це також форма тиску, яка пояснює, що дилема про те, чи потрібно нам спочатку здійснити процес поглиблення ЄС, а потім -  розширення, є штучною і неправильною. Якщо ці два процеси не будуть реалізовуватись одночасно, ЄС незабаром знову зіткнеться з Західними Балканами, але, на жаль, більш складним і болючим для обох сторін", - сказав дипломат.

 

Крім того, Європейська комісія офіційно рекомендувала відкриття переговорів зі Скоп'є і Тираною. Це рішення мають підтвердити всі країни-члени Ради.

 

Зокрема ,Франція і Нідерланди очолюють у Раді ЄС опозицію до розширення блоку. 

 

"Стає все важче зрозуміти цю штучну дилему, тому що ми говоримо про відкриття переговорів, а не про фактичне розширення. Очевидно, що Захід не може цього зрозуміти", - заявив  дипломат Євросоюзу.

 

У Німеччині розширення Європейського Союзу розкололо правлячу велику коаліцію. Блок ХДС/ХСС хоче виступити проти швидкого початку переговорів з Тираною і Скоп'є. Водночас державний міністр з питань Європи в міністерстві закордонних справ Майкл Рот (СДПН) хоче, щоб переговори почалися негайно.

 

Нагадаємо, що Єврокомісія порекомендувала почати переговори про вступ до ЄС Північної Македонії і Албанії минулого місяця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.