НОВИНИ

У Польщі завершилися перемовини про збільшення сил США в країні

Зазначається, що відповідна угода вже підготовлена.

Польща і Сполучені Штати Америки завершили переговори у справі збільшення американської військової присутності в країні. Про це повідомив глава кабінету польського президента Кшиштоф Щерський, передає «Польське радіо». 

 

Зазначається, що відповідна угода вже піготовлена, однак її точні ствердження ще не оприлюднені. Так, підписання документа планується на середу 12 червня, коли президент Польщі Анджей Дуда прибуде з візитом до Білого Дому.

 

Водночас Щерський не уточнив, чи угодою передбачається створення в Польщі постійної бази США, чи розміщення тут додаткових підрозділів на ротаційній основі: «(Угода) вміщає компоненти того, що президент під час останнього візиту в США назвав коротко „Фортом Трамп”. Усі компоненти посиленої військової присутності в цій угоді враховано. У ній міститься рецепт на „Форт Трамп”. Ця присутність буде збільшена і якісно, і кількісно».

 

Разом з тим, він натякнув,  що під час візиту до Вашингтона не будуть підписані контракти на закупівлю військової техніки.

 

Також Щерський попередив, що після того, як угоду підпишуть президенти Польщі і США, – почнуть роботу військові експерти з обох країн. Це вони мають визначити точну кількість американських солдатів і їх дислокацію. Польська сторона хоче, щоб додаткові військові сили США прибули ще цього року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.