НОВИНИ

Зеленський розпорядився провести новий конкурс суддів ЄСПЛ

Відповідний указ оприлюднений від 10 червня 2019 року.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про проведення нового конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від України. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Адміністрації президента. Відповідний указ №356/2019 був оприлюднений 10 червня 2019 року.

 

Зокрема, Зеленський затвердив нове положення про проведення відкритого конкурсу з добору кандидатів для призначення суддів ЄСПЛ. При цьому президент розпорядився ліквідувати конкурсну комісію по відбору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України, яка була заснована указом п'ятого президента Петра Порошенка від 4 квітня 2019 року № 100, і створити нову.

 

Нагадаємо, 5 лютого 2019 року ЄСПЛ переніс слухання, заплановані на 27 лютого, щодо позову України проти РФ стосовно порушень прав людини в окупованому Криму. 

 

Суддя Європейського суду з прав людини від України Ганна Юдківська повідомила, що міждержавна справа за скаргою України щодо масових порушень РФ прав людини в окупованому Криму в період анексії вже готова до розгляду, у справі має бути проведено два слухання, однак лише одне з них буде відкритим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.