НОВИНИ

Екс-голова Апеляційного суду Криму Чорнобук звільнений з-під варти

Суд скасував ухвалу Голосіївського районного суду Києва, яким було продовжено термін утримання під вартою колишньому голові Апеляційного суду АР Крим.

Київський апеляційний суд скасував ухвалу Голосіївського районного суду міста Києва про продовження терміну утримання під вартою колишнього голови Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Валерія Чорнобука, підозрюваного у державній зраді. Про це повідомляє прес-служба прокуратури АРК.

 

Київський апеляційний суд скасував ухвалу Голосіївського районного суду Києва, яким було продовжено термін утримання під вартою колишньому голові Апеляційного суду АР Крим, відповідно, він звільнений з-під варти.

 

Позиція захисту ґрунтувалася на тому, що підозрюваний є чинним суддею, оскільки 29 листопада 2018 року Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав протиправним і скасовано постанову Верховної ради від 29 вересня 2016 року "Про звільнення судді".

 

Згідно з законом України "Про судоустрій і статус суддів" скасування постанови ВР України "Про звільнення судді" не є підставою для поновлення на посаді судді, тобто особа не отримала статус судді, повідомили в прокуратурі. Рішення питання про звільнення з посади судді, відповідно до чинного законодавства, належить виключно до повноважень Вищої ради правосуддя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.