НОВИНИ

Опитування показало, скільки українців готові голосувати на виборах у Раду

"Точно ні" і "скоріше, ні" щодо можливої участі в голосуванні на парламентських виборах відповіли 13,9%.

У разі проведення дочасних парламентських виборів найближчої неділі участь у голосуванні взяли б 80,9% українців. Про це розповів директор з розвитку Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка Володимир Барабаш під час презентації даних ролінгового дослідження громадської думки за минулий тиждень.

 

"На питання, якби найближчої неділі проходили вибори до Верховної Ради України, чи брали в ви участь у голосуванні?, “точно так” відповіли 43% респондентів, “скоріше, так” — 37,9%, що разом становить цифру 80,9%", - зазначив він.

 

Водночас, за словами експерта, "точно ні" і "скоріше, ні" щодо можливої участі в голосуванні на парламентських виборах відповіли 13,9 %.

 

Крім того Барабаш зауважив, що ще 5,1% респондентів важко визначитися з цього питання.

 

Разом з тим він пояснив, що найбільша готовність громадян йти на вибори до ВР у виборців західного регіону — 83,4%, південного — 83,8%, центрального — 82,9%, найменша на сході — 74,5%, тоді як окремо на Донбасі — 72,8%.

 

Також експерт відзначив, що спостерігається зниження кількості мешканців обласних центрів, які готові брати участь у голосуванні — нині таких 77,4%, але цей показник зростає в селі — 84,1%.

 

У свою чергу директор центру “Соціальний моніторинг” Дмитро Дмитрук пояснив, що це ролінгове дослідження було проведено минулого тижня і вказані дані є даними станом на 7 червня. За його словами, було опитано 1000 респондентів, похибка — 2,2%.

 

Нагадаємо, КМІС 10 червня оприлюднив результати опитування, згідно з якими, якби дочасні вибори до Верховної Ради проходили в Україні найближчої неділі, то найбільше голосів отримала б партія президента Володимира Зеленського "Слуга народу".

 

Також українці найбільше хотіли б бачити прем’єр-міністром України після президентських виборів народного депутата Юрія Бойка, лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко лідера партії "Сила і честь" Ігоря Смешка  та чинного голову уряду Володимира Гройсмана. 

 

Як повідомлялося, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". Про це йдеться на сайті глави держави. Президент постановив призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.