НОВИНИ

США прокоментували формування нової влади Молдови

Вашингтон закликав всі сторони у Молдові проявляти стриманість.

Сполучені Штати Америки закликали поважати результати виборів у Молдові і застерегли від втручання у процес формування нової влади. Про це заявила офіційний представник Держдепу США Морган Ортагус.

 

"Сполучені Штати закликають всі сторони у Молдові проявляти стриманість і домовлятися про шлях вперед через політичний діалог. Парламентські вибори 24 лютого були конкурентними і поважали основні права. Воля молдавського народу, виражена на цих виборах, повинна поважатися без втручання", - йдеться у заяві.

 

"Забезпечення процвітаючого і демократичного майбутнього Молдови та її громадян є спільною метою, яку США продовжуватимуть підтримувати", - наголосили у відомстві.

 

Зауважимо, Конституційний суд Молдови призначив заступника голови Демократичної партії Молдови Павела Філіпа тимчасово виконуючим обов'язки президента через відмову чинного глави держави підписати указ про розпуск парламенту і про призначення дати дострокових парламентських виборів.

 

Президент Ігор Додон назвав рішення КС "останньою спробою Демократичної партії узурпувати владу в Республіці Молдова".

 

Двома днями раніше Конституційний суд виніс вердикт про те, що повноваження нинішнього парламенту закінчилися опівночі, 7 червня, зобов'язавши президента підписати указ про розпуск законодавчого органу. Президент Додон, однак, відмовився підписати указ.

 

Як повідомлялося, тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови, заступник голови Демократичної партії Павел Філіп підписав указ про призначення дострокових парламентських виборів на 6 вересня цього року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.