НОВИНИ

Андрій Бурлуцький: Усі розмови про небезпечні наслідки масового впровадження ШІ значно перебільшені

Слабким місцем системи постіндустріального суспільства, яка надто ускладнилася останнім часом, є не так вразливість до загроз ШІ, як реакція самої спільноти на ризики їх поширення.

Усі розмови про небезпечні наслідки масового впровадження ШІ небезпідставні, однак значно перебільшені. І тотальна заміна працівників, і перехоплення на себе функцій ухвалення життєво важливих рішень — усе це реально, але навряд чи так фатально. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив директор зі стратегічного маркетингу компанії SMART business Андрій Бурлуцький.

 

«Адаптація до технологічного прогресу в суспільстві вже має багатовіковий досвід. Упораємося і з цими викликами з боку ШІ. Але водночас є проблема. Слабким місцем системи постіндустріального суспільства, яка надто ускладнилася останнім часом, є не так вразливість до загроз ШІ, як реакція самої спільноти на ризики їх поширення», — пояснив він.

 

За словами Бурлуцького, тема базового доходу не утопічна. Адже треба ж буде якось вирішувати проблему змін на ринку праці. Можливо, не сьогодні, однак років через 30 значна частка праці буде автоматизована, звільняться люди, яким треба буде чимось займатися і на якісь кошти жити.

 

«Ураховуючи, що використання ШІ сприяє отриманню компаніями додаткового доходу, ми можемо стверджувати, що з позицій економіки такий вихід існує. Тобто держави або компанії, які використовують ШІ, зможуть виділяти кошти людям, яких було звільнено в результаті тотальної автоматизації», — прогнозує експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.