НОВИНИ

Крамар: У команди Зеленського відсутня стратегія щодо посилення позиції України в можливому зіткненні з РФ

Водночас мета Москви залишається незмінною: не допустити енергетичну незалежність України, відновити її тотальну залежність від російської енергетичної голки.

Продумана стратегія щодо посилення позиції України в можливому зіткненні із РФ відсутня в нової владної команди президента Володимира Зеленського, як не було її і у попередньої влади. Про це на сторінках Тижня пише експерт Олександр Крамар.

 

«Понад те, існують ризики, що з популістською метою вона може піти на кроки, які тільки допоможуть Кремлю досягнути своїх цілей у примушуванні України до нерівноправних (фактично постколоніальних) умов співпраці в газовій сфері, і навіть у тих аспектах, які були з такими труднощами підважені в останні роки», — попереджає він.

 

Адже, пояснює Крамар, мета Москви тут залишається незмінною: не допустити енергетичну незалежність України, відновити її тотальну залежність від російської енергетичної голки, нав’язати умови співпраці, які закріплювали б таку залежність на тривалу перспективу і, в такий спосіб, сприяли би поступовому переходу енергетичної інфраструктури (а в перспективі й внутрішнього ринку газу) під цілковитий контроль РФ.

 

«Усе це призведе до отримання політичного контролю над Україною та її подальшого поглинання. Чи, принаймні, «білорусизації», — зауважує експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.