НОВИНИ

Андрій Бурлуцький: Поки зарано використовувати ШІ в усіх сферах людської діяльності

Разом з тим, функції мислення та ухвалення рішень замість людини, яка вже не може впоратися з величезним обсягом інформації, сьогодні варто передати штучному інтелекту.

На сьогодні використовувати штучний інтелект (ШІ) скрізь, в усіх сферах людської діяльності, ще зарано, але вже запізно в окремих напрямках не використовувати його взагалі. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив директор зі стратегічного маркетингу компанії SMART business Андрій Бурлуцький.

 

За його словами, причина дуже проста — для цього з’явилися можливості. Уже навіть заснували нову релігію — датаїзм, послідовники якої вважають, що функції мислення та ухвалення рішень замість людини, яка вже не може впоратися з величезним обсягом інформації, сьогодні варто передати ШІ, адже він може обробити дані швидше та якісніше.

 

Бурлуцький повідомив, що щороку дослідницька компанія Gartner презентує звіт Hype Cycle, в якому детально розписує, на якому етапі розвитку перебувають ті чи інші технології. Є зародження, розвиток, пік, спад і вихід у певний продукт. За цим зазвичай слідують розчарування, доопрацювання і, нарешті, масове використання.

 

«Так ось, згідно зі звітом Gartner, кілька технологій виходять на етап продуктивності — зв’язок 5G, віртуальні асистенти й нейронні мережі. План надходжень цих технологій у масштабне виробництво й застосування — 2-3 роки з дати оприлюднення звіту 2018-го», — поінформував він.

 

Отже, підсумував Бурлуцький, говоримо про 2020–2022 роки, коли ми вийдемо на практичне застосування або випробування цих технологій майже всіма компаніями. Це відбудеться тому, що ці технології стають доступними, і насамперед з огляду на вартість продукту. Тоді ми отримуємо багато інформації, досвіду й зможемо зробити висновки щодо доцільності впровадження цих технологій, вигоди для бізнесу.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.