НОВИНИ

Казанський: Лідери "Л/ДНР" почали визнавати, що доведеться знову повернутися під прапори ненависної України

Нову «генеральну лінію партії» почали просувати з так званого флешмобу, у рамках якого нібито звичайні жителі «республік» стали записувати відеозвернення до нового президента України Зеленського з вимогою визнати «вибір» Донбасу.

На сьогодні лідери незаконних збройних формувань «Л/ДНР» стали визнавати, що з «поверненням до рідної гавані» доведеться почекати, і спочатку доведеться знову повернутися під жовто-блакитні прапори ненависної України. Про це пише блогер та журналіст Тижня Денис Казанський.

 

Він повідомив, що нову «генеральну лінію партії» почали просувати з так званого флешмобу (в ОРДіЛО такі заходи виконуються винятково за рознарядкою зверху). У рамках цієї акції нібито звичайні жителі «республік» стали записувати відеозвернення до нового президента України Володимира Зеленського з вимогою визнати «вибір» Донбасу. Серед традиційних вимог — припинити обстріли та платити пенсії, які давно вже нав’язли в зубах, — зазвучало й найголовніше, заради чого весь флешмоб і починався: надати автономію «ЛНР» та «ДНР» у складі України.

 

«Усі звернення були записані немов під копірку. Помітно, що люди нерідко читають заздалегідь написаний для них текст або промовляють завчене повідомлення. Штампувати такі відеоролики стали зі швидкістю світла. Звернення до Зеленського підписували тегом #ЗеленскийПризнайВыборДонбасса. Як завжди, у своєму завзятті вислужитися перед кураторами співробітники пропагандистської машини дійшли до абсурду. Наприклад, серед роликів з’явилося звернення жінки в костюмі Свинки Пепи, яка попросила Зеленського повернути Донбас до складу України. Відео моментально стало вірусним та миттю розлетілося по соцмережах. Причому критикувати його стали насамперед мешканці непідконтрольних територій», — зауважив він.

 

За словами Казанського, люди, що чудово знайомі з реаліями окупованих територій, відразу зрозуміли, звідкіля ростуть ноги в цього флешмобу. Записати таку крамолу без схвалення (та навіть тиску) зверху в нинішніх Луганську та Донецьку ніхто не наважився б. Ініціатива безумовно надійшла із самого верху. А там, своєю чергою, на таке могли зважитися тільки після чітких інструкцій від кураторів із Москви.

 

«Про те, що в Росії «флешмоб» підтримують, свідчать репортажі на федеральних каналах РФ. Там всіляко піарять нову ініціативу й штампують сюжети про людей, які «стримуючи сльози» звертаються до президента України», — пише журналіст.

 

Він переконаний, що флешмоб виявився тільки пробною кулею. Очевидно, таким чином бойовики тестували реакцію громадськості й залишали собі шлях до відступу, щоб у разі особливо сильного обурення сказати, що це ініціатива знизу окремих осіб, до якої влада «республік» не причетна. Але після «розвідки флешмобом» звернення до Зеленського стали підтримувати й офіційні особи «ДНР».

 

«А загалом, то цей так званий флешмоб демонструє відверту убогість і примітивність методів російських кураторів «ЛДНР». Сама по собі акція вийшла настільки награною, штучною, що навряд чи знайшовся хоча б хтось, хто повірив у новий народний «порив», — констатував Казанський.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.