НОВИНИ

В уряді Польщі склали присяги нові міністри, обрані на заміну євродепутатам

Зазначається, що велика група членів уряду їде до Брюсселя.

Президент Польщі Анджей Дуда прийняв присяги у нових міністрів, які прийшли на заміну урядовцям, обраним у Європейський парламент. Про це повідомляє  RMF24.

 

Так, велика група членів уряду їде до Брюсселя.

 

Зокрема, з пасади пішла віце-прем'єр Беата Шидло, міністр внутрішніх справ Йоахім Брудзінський, міністр освіти Анна Залевська, міністр родини, праці і соціальної політики Ельжбета Рафальська, міністр у справах гуманітарної допомоги Беата Кемпа, речниця уряду Йоанна Копчинська і речниця правлячої партії "Право і справедливість" Беата Мазурек.

 

Водночас новим віце-прем’єром став Яцек Сасін, який був главою постійного комітету Ради міністрів. За повідомленнями ЗМІ, він буде відповідати за співпрацю міністерств. Крім того, главою МВС стала Ельжбета Вітек, а міністром освіти - Даріуш Піонтковський.

 

Своєю чергою, єдиним міністром, що залишив уряд не з причин обрання у Європарламент, стала міністр фінансів Тереза Червінська. За повідомленнями ЗМІ, раніше вона виступила проти соціальних програм ПіС. Червінську замінив її заступник Маріан Банаш.

 

Нагадаємо, націонал-консервативна правляча партія Ярослава Качинського "Право і справедливість" (ПіС) перемогла на виборах до Європейського парламенту в Польщі.  Водночас опозиційний альянс "Європейська коаліція" ("Громадянська платформа", "Польська селянська партія", "Cучасна", "Союз демократичних лівих сил" та "Зелені") посіла друге місце на виборах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.