НОВИНИ

Депутати не включили у порядок денний президентський законопроект про імпічмент

Проект закону передбачає, що імпічмент президента може бути ініційований більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

Народні депутати не включили в порядок денний сесії ВР законопроект Президента № 10340 "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)".Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

Під час голосування про включення в порядок денний законопроект набрав 110 голосів при мінімально необхідних 226.

 

Верховна Рада почала розглядати законопроект 1098 "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України", в якому передбачені положення щодо запровадження процедури імпічменту Президента.

 

Варто зазначити, що Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроект №10340 "Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)".

 

Зокрема, проект закону №10340 передбачає, що імпічмент Президента може бути ініційований більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

 

Претензії до глави держави має дослідити спеціальна слідча комісія ВР - і зробити висновки щодо наявності у його діях державної зради або іншого злочину.

 

Під час процедури імпічменту в Президента мають бути захисники, які стежитимуть за дотриманням його прав і свобод. Висновки слідчої комісії Верховна Рада має розглянути на відкритому засіданні.

 

Конституційний суд має підтвердити, що рішення ВР про імпічмент ухвалено з дотриманням процедур, вимог Конституції та законодавства України, а Верховний суд - підтвердити наявність ознак злочину у діях Президента. І остаточно за імпічмент мають проголосувати не менш як три чверті депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

 

Нагадаємо, 29 травня Зеленський подав до Верховної Ради законопроект про імпічмент як про окрему процедуру. 

 

27 травня спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що Верховна Рада розгляне законопроект про імпічмент президента цього тижня.

 

Раніше у фракції "Блок Петра Порошенка" заявили, що готові підтримати закон про президента з розділом про імпічмент. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.