НОВИНИ

Затягування і бездіяльність. у Гаазі повідомили про зловживання Росії в суді

Росія не забезпечила розслідування фактів щодо осіб, які були або є підозрювані в тому, що брали участь у фінансуванні тероризму в Україні, та не порушила кримінальних справ.

Під час підготовки до розгляду в Міжнародному суді ООН справи Україна проти Росії, РФ вдавалася до різних зловживань — бездіяльності, затягування справи, відсутності співпраці тощо. Про це у вівторок, 4 червня, під час свого виступу у Міжнародному суді ООН заявив професор Жан-Марк Тювенін. Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль оприлюднила ключові елементи його виступу у Facebook.


“Це є зловживаннями перед Судом: бездіяльність, пасивність, недоговорки, затягування справи, відсутність співпраці; в цілому, поведінка, що є явним порушенням зобов'язань Росії за Конвенцією”, - заявив Тювенін.

 

 

Водночас він наголосив, що “Росія не забезпечила розслідування фактів щодо осіб, які були або є підозрювані в тому, що брали участь у фінансуванні тероризму в Україні, та не порушила кримінальних справ”.


“Росія вчинила збройну агресію проти України, окупувала частину її території, анексувала Крим. Це загальновідомі факти, які беззаперечно вказують, що Росія надає підтримку тероризму. Така поведінка неприйнятна. Але замість того, щоб визнати свою провину, Росія робить жалюгідні спроби виправдати себе”, - наводить кореспондент Укрінформа виступ Тювеніна.

 

Росія “намагається уникнути вивчення всіх доказів, тому просить суд на цій фазі визначити відсутність юрисдикції”, - заявила журналістам Зеркаль під час перерви у засіданні суду. Разом з тим вона висловила сподівання, що Міжнародний суд уважно вивчить усі надані Україною докази під час розгляду справи по суті.

 

Як повідомлялося, заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, представляючи позицію України у Міжнародному суді ООН, заявила, що Російська Федерація як держава-окупант Кримського півострова застосовує практику колективного покарання цілих етнічних груп. Йдеться про численні порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію расової дискримінації. 

 

у Гаазі у понеділок, 3 червня, почалися слухання щодо попередніх заперечень Російської Федерації (юрисдикція) у справі про застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

 

Зауважимо, Міжнародний суд ООН у вівторок, 4 червня, оприлюднив український меморандум, який документально підтверджує порушення Російською Федерацією Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.