НОВИНИ

Єврокомісія отримала від Нідерландів прохання переглянути безвіз Албанії з ЄС

Вперше в історії Єврокомісія отримала звернення з боку держави-члена про призупинення безвізу з третьою країною.

Європейська комісія заявила, що отримала від Нідерландів звернення з проханням переглянути безвізовий режим з Албанією через побоювання у зв’язку з загрозою албанської організованої злочинності. Про це повідомила речниця Єврокомісії Наташа Берто, передає "Європейська правда".

 

"Так, ми можемо підтвердити, що Європейська комісія отримала повідомлення від Нідерландів стосовно Албанії у контексті застосування механізму призупинення дії безвізового режиму", - зауважила вона.

 

"Надалі комісія ретельно оцінить зміст повідомлення відповідно до процедури та ґрунтуючись на відповідних даних і наявній інформації стосовно конкретних обставин. Наступним кроком стане інформування з нашого боку Європарламенту та Ради ЄС. Потім вони нададуть свою оцінку та аналіз… Будь-які кроки до ініціювання процедури призупинення безвізу мають слідувати після ретельної оцінки та аналізу", - наголосила речниця ЄК.

 

Зокрема, Єврокомісія має на вивчення повідомлення від Нідерландів місяць. Лише після цього може бути ухвалене рішення, чи відбирати безвіз у Албанії.

 

За словами речниці, це вперше в історії Єврокомісія отримує звернення з боку держави-члена про призупинення безвізу з третьою країною.

 

Раніше Єврокомісія порекомендувала початок переговорів про членство в Європейському Союзі Північної Македонії і Албанії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.