НОВИНИ

У ПАРЄ ухвалили проект резолюції, що веде до повернення делегації РФ

У разі ухвалення резолюції санкційна процедура буде ускладенена, проте не ліквідовано, як того вимагали росіяни.

Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи схвалив проект резолюції, яка може ускладнити накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її можливе повернення до ПАРЄ без виконання міжнародних зобов’язань.

Про це за результатами засідання комітету у понеділок у Парижі повідомив керівник української делегації у ПАРЄ Володимир Ар'єв у Facebook.

 

«Регламентний комітет схвалив проект резолюції, яка може змінити правила ПАРЄ. Голосування 24 червня на сесії Асамблеї», - написав Ар'єв.

 

Водночас він наголосив, що у разі ухвалення резолюції санкційна процедура буде ускладенена, проте не ліквідовано, як того вимагали росіяни. «Навіть якщо резолюцію проголосують, то можливість запровадити санкцій, хоча в урізаному варіанті, але залишиться», - зауважив український депутат.

 

За його словами, багато з тих, хто голосували за резолюцію, висловлювали сподівання, що російська сторона прийме запропонований компроміс, бо «треба їх нарешті почати критикувати в обличчя, адже вони не змінюються». Але, на думку Ар'єва, це наївна позиція.

 

Натомість проросійськи налаштовані політики, зазначив Ар'єв, аргументували це рішення необхідністю «зберегти доступ 140 мільйонів росіян до Європейського суду з прав людини».

 

«Мене цей аргумент обурив, бо за цей доступ українці платять і свободою, і життям», - заявив керівник делегації України у ПАРЄ.

 

Він додав, що звернення громадських організацій, правозахисників, родичів українських заручників і утримуваних Росією моряків комітет наразі проігнорував.

 

«Будемо працювати на те, щоб переконати Асамблею не стріляти собі в ногу. Переконувати тими силами, які є: парламентарії, дипломати, ГО, журналісти. Приєднуйтесь теж. У нас три тижні», - закликав Ар'єв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.