НОВИНИ

InformNapalm оприлюднив докази участі російських військових 184-ї БрКОВР в операції захоплення Криму

У висновках до розслідування волонтери InformNapalm звернулися до правоохоронних органів України з проханням провести всі належні процесуальні дії.

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm у понеділок, 3 червня, оприлюднили докази участі в операції захоплення Криму підрозділу Новоросійської військово-морської бази ЧФ РФ – 184-ї бригади кораблів охорони водного району (184 БрКОВР), який до цього часу не був встановлений військовою прокуратурою України. У висновках до цього розслідування волонтери InformNapalm звернулися до правоохоронних органів України. 

 

Встановлені дані моряків Новоросійської військово-морської бази


Баранов Ігорь Вячєславовіч.

 

 

За даними сторінки соцмережі, дата народження 29.05.1995 р., м. Казань, (Республіка Татарстан, Росія). Служив моряком на малому протичовновому кораблі (МПК) “Поворіно” (бортовий номер 053).

 

Ось порівняння характерних елементів корабля на основі фотографій з альбому соцмережі “ВКонтакті” І. Баранова:

 

 

МПК “Поворіно” входить до складу 181-го дивізіону малих протичовнових кораблів, а дивізіон входить до складу 184-ї бригади кораблів охорони водного району Новоросійської військово-морської бази (ВМБ) ЧФ РФ, в/ч 90921, ППД – м. Новоросійськ (Краснодарський край РФ).

 

На наступному фото Баранов з медаллю за окупацію Криму:

 

 

Проаналізувавши його фотоальбом, волонтери InformNapalm зробили припущення, що на кораблі він виконував функції кока:

 

 

 

Також Баранов опублікував фото посвідчення до медалі, в якому вказано багато важливої інформації:

 

  • повне ім’я та військове звання російського військовика;
  • ім’я та звання командира бригади, який підписував нагородні документи і під чиїм командуванням моряки Новоросійської військово-морської бази (ВМБ) брали участь в агресії проти України;
  • номер військової частини;
  • номер та дата наказу МО РФ про нагородження – № 222 від 17 квітня 2014 року (на основі цього наказу були нагороджені за участь в захопленні Криму інші підрозділи ЗС РФ, детальну інформацію ви можете знайти в нашій базі даних “Нагородне тавро воєнних злочинців ЗС РФ”, яка постійно оновлюється).

 

 

Військовослужбовець Новоросійської ВМБ Алєксєй Жуков також похизувався медаллю за окупацію Криму.

 

 

В альбомі Жукова достатньо фотографій, які свідчать, що він також служив на МПК “Поворіно”:

 

 

Ось Жуков біля МПК “Поворіно”, підпис під фотографією: “Нас поставили в сухий док в судноремонтний завод”.

 

 

Служив Жуков торпедистом:

 

 

Також його ідентифікували на груповій фотографії у фотоальбомі Баранова:

 

 

На основі даних сторінок соцмереж Жукова також встановлено: дана народження – 30 липня 1994 року, мешкає в м. Єсентуки (Ставропольський край РФ).

 

Командири
Російські офіцери Новоросійської військово-морської бази – учасники операції захоплення Криму

 

Підписував нагородні документи до медалей на окупацію Криму військовослужбовцям 184-ї БрКОВР командир бригади капітан 1-го рангу Дмитро Євгенійович Кузьменко. Його повне ім’я, посада та телефон є в документі, знайденому в мережі (скрін).

 

 

Командиром МПК “Поворіно” на час операції захоплення Криму був капітан 3-го рангу Євгеній Шилов.

 

 

Волонтери InformNapalm звернулися до правоохоронних органів України.

 

"У переліку підрозділів ЗС РФ та кораблів ЧФ РФ, причетних до захоплення Криму, оголошеному військовою прокуратурою України,  немає 184-ї бригади кораблів охорони водного району ЧФ РФ (Новоросійська ВМБ) та МПК “Поворіно”. Також командир в/ч 90921 капітан 1-го рангу Д. Є. Кузьменко та командир МПК “Поворіно” капітан 3-го рангу Є. Шилов поки не фігурують в переліку (1, 23) військових службових осіб командного складу Збройних Сил та представників влади РФ, яким Головною військовою прокуратурою України повідомлено про підозру. Просимо сприймати наше розслідування як повідомлення про злочин, скоєний проти України, і провести всі належні процесуальні дії", - йдеться у зверненні.

 

Як повідомлялося, волонтери міжнародної спільноти InformNapalm у понеділок, 13 травня, оприлюднили фотодокази, які свідчать, що військовослужбовці зі складу 197-ї бригади десантних кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації брали участь в операції захоплення Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.