НОВИНИ

Опозиція спробує через суд скасувати атавізми комунізму в Україні

Опозиція ініціюватиме збір підписів до Конституційного суду з вимогою скасування закону про використання червоного прапора на 9 травня. Про це заявив лідер Української народної партії (УНП) Юрій Костенко Прапора Перемоги, який було прийнято парламентом 21 квітня, повідомляє прес-служба партії.

На думку Костенка, «президент має не підтримувати, а накладати вето на ганебні закони, які спрямовані на послаблення державності та суверенітету країни».

За словами політика, «закон про червоний прапор посилює невидимий розкол України, надаючи Росії можливості посилити антиукраїнську політичну пропаганду для нагнітання сепаратистських настроїв в регіонах країни».

«Закон спрямований на те, щоб відбілити червоний колір радянського терору і принизити гідність українського Державного Прапора», - наголосив Костенко.

Він закликає українських політиків «не забувати, що незалежність України постала і на звитязі радянського воїна, і на звитязі воїна УПА».

«Якщо ми будуємо європейську країну, то не повинні допускати повернення атавізмів тоталітарного комуністичного минулого у державну систему», - підкреслив Костенко.

Як повідомлялось, 20 травня Віктор Янукович підписав закон про порядок офіційного використання копій Прапора Перемоги. Раніше Янукович заявляв про намір підписати цей закон.

Як прогнозував адвокат юридичної компанії «Magisters» Олександр Скляренко, Янукович може підписати закон про червоні прапори і після 15-денного терміну від отримання його за підписом спікера Верховної Ради, оскільки законодавчо не визначені наслідки недотримання цього терміну.

Нагадаємо, 21 квітня Рада встановила однією з форм увічнення Дня перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.

6 травня адміністрація президента направила закон на експертизу до Міністерства юстиції.

9 травня під час урочистої ходи Хрещатиком з нагоди вшанування 66-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні прапор Перемоги несли попереду державного.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.