НОВИНИ

Майкл Бініон: Праві популісти мають успіх через нездатність традиційних партій подбати про простих людей

Мейнстримні партії цілковито втратили політичне бачення і не пропонують жодних варіантів вирішення нинішніх проблем.

Успіх правих популістів на Заході можна пояснити тим, що почасти це наслідок нездатності традиційних великих партій подбати про підвищення добробуту простих людей. Більшість європейських країн стабільно багатіють, але розрив між багатими й бідними страшенно зріс. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст Майкл Бініон.

 

«Перші стали ще заможнішими, а достаток других зовсім не зростає. Сьогодні керівники великих британських компаній у середньому заробляють у 183 рази більше, ніж рядовий працівник. Ще 20 років тому ця різниця була принаймні вдвічі меншою. Вони одержують у 165 разів більше за медсестер і в 140 разів більше за вчителів. Іще помітніший розрив у Сполучених Штатах та Індії. Мейнстримні партії, ліві й праві, цілковито втратили політичне бачення і не пропонують жодних варіантів вирішення нинішніх проблем, таких як наркоманія, насильство, зростання злочинності, дефіцит житла й перевантажені системи соціального забезпечення та охорони здоров’я», – пояснює він.

 

Бініон констатує, що популісти пропонують прості й легкі способи вирішення цих проблем, навіть якщо їхні обіцянки не перевірені практикою й ґрунтуються, на думку багатьох, на неправдивих фактах і фейкових новинах. А виборці готові знехтувати правами меншин і незахищених, якщо вони стоятимуть на шляху цих грандіозних новацій. У нещодавньому опитуванні, проведеному в Британії, половина респондентів заявила, що їхній країні «потрібен сильний лідер, готовий ламати правила».

 

«Мейнстримні політсили тривожить підйом ультраправих. Це особливо проявилося в Британії, де останні вибори до Європарламенту вивели далеко вперед нову партію Brexit, а консерваторів витіснили на п’яте чи шосте місце, навіть після Партії зелених. Результат такий принизливий, що партії влади довелося змусити Терезу Мей піти у відставку ще до його оприлюднення», – пише журналіст.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.