НОВИНИ

Суд дозволив продавати алкоголь і сигарети в кіосках Києва

Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Київради про заборону торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами у МАФах, площею менше ніж 40 кв.м, який набрав чинності 1 квітня.

Метою заборони була боротьба з курінням і споживанням алкоголю. Але з першого дня вето підприємці дружно проігнорували рішення Київради. А міліція не знала, як карати власників кіосків. Тому останні продовжували торгувати і при цьому звернулися до суду про скасування рішення.

Згідно з рішенням суду, Київрада перевищила свої повноваження, ввівши таку норму. Мовляв, існує закон України, що забороняє органам місцевої влади запроваджувати подібні заборони на торгівлю алкоголем. Автор рішення і депутат Київради Олексій Омельяненко про рішення суду дізнався від журналістів. Він пообіцяв розібратися у цьому і, можливо, подати зустрічний позов до суду.

Нагадаємо, прокуратура Києва 4 квітня винесла протест на пункти 2 і 3 рішення Київради №413/5225 від 23 грудня 2010 року, яким місця торгівлі у тимчасових спорудах загальною площею до 40 кв. м визнано непризначеними для продажу пива.

31 березня набуло чинності рішення Київради від 3 грудня 2010 року про обмеження продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива, вина і тютюнових виробів у місцях торгівлі, облаштованих у тимчасових спорудах загальною площею менше 40 кв м.

Раніше голова КМДА Олександр Попов виступав за відстрочку на 3 місяці заборони продажу тютюнових й алкогольних виробів у кіосках площею до 40 кв. м.

Як повідомлялося, депутати Верховної Ради Микола Томенко (фракція "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина"), Віктор Корж (фракція Партії регіонів) і Катерина Ващук (фракція Народної партії) пропонують парламенту заборонити продаж пива, алкогольних і слабоалкогольних напоїв на автозаправних станціях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.