НОВИНИ

Шотландія вирішила провести другий референдум про незалежність

Водночас у законопроекті про референдум не вказано дату, питання або період референдуму.

Уряд Шотландії опублікував законодавство про проведення другого референдуму про незалежність до 2021 року. Про це повідомляє британське видання The Guardian.

 

Так, рамковий законопроект опублікований після того, як Національна партія Шотландії (SNP) здобула рекордних три депутатських місця в Європарламенті та найбільшу підтримку на виборах в Європарламент на рівні 38%.

 

Зокрема, міністр конституційних відносин Шотландії Майкл Рассел назвав результати виборів в ЄС "новим початком", додавши, що умови для проведення другого референдуму про незалежність, викладені в маніфесті SNP 2016 року, тепер "повністю виконані".

 

Водночас у законопроекті про референдум не вказано дату, питання або період референдуму, які будуть встановлені вторинним законодавством.

 

Наголошується, що запропонований законопроект має стати законом до кінця цього року, і, як очікується, він буде проходити без особливих труднощів у парламенті.

 

Нагадаємо, прем’єр-міністр Британії Тереза Мей оголосила, що піде у відставку з посади лідера Консервативної партії 7 червня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.