НОВИНИ

Туск повідомив, коли в ЄС визначать кандидатів на топ-посади

Зазначається, що Європарламент має затвердити кандидатів на ключові посади.

Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що розраховує, що кандидатів на ключові посади в європейських інституціях визначать у червні. Про це повідомляє "Європейська правда".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала після неформального саміту лідерів ЄС, де обговорювали результати голосування до Європарламенту.

 

"Зараз я розпочну консультації з Європейським парламентом, як це передбачено Угодою ЄС. Для початку цього процесу я вже запропонував зустрітися з представниками Конференції президентів Європарламенту, тільки-но вони будуть готові. Паралельно я буду також проводити консультації з членами Європейської ради, з приводу майбутнього президента Європейської комісії, майбутнього президента Європейської ради та Європейського центробанку, як і високого представника ЄС. Сподіваюся, що на цій основі ми зможемо внести ясність щодо всіх цих постів уже у червні", - зауважив він.

 

За його словами, відповідно до європейського законодавства, Європейська рада має запропонувати, а Європарламент має затвердити кандидатів на ключові посади.

 

"Майбутній президент Єврокомісії повинен мати підтримку обох інституцій, як кваліфікованої більшості в Європейській раді, так і більшості членів Європейського парламенту",  - наголосив Туск.

 

Крім того, він додав, що лідери ЄС погодилися, що вибір президента Єврокомісії не може бути автоматичним, тобто ним не обов’язково має стати кандидат від партії, яка отримала найбільше місць в Європарламенті.

 

Нагадаємо, два найбільших блоки - Європейська народна партія (ЄНП) та Прогресивний альянс соціалістів і демократів - втратили більшість у Європейському парламенті.  Так, зелені, ліберали і націоналісти досягли цьогоріч на виборах більшого успіху. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.