НОВИНИ

Стало відомо, хто стане новим президентом Литви

Мова йде про економіста і колишнього банкіра Гітанаса Науседу.
У Литві незалежний кандидат, економіст і колишній банкір Гітанас Науседа, переміг у другому турі президентських виборів 26 травня. Про це повідомляє Delfi.

 

Зокрема, його суперниця екс-міністр фінансів Інгріда Шимоніте офіційно визнала поразку.

 

За даними з усіх 1 972 виборчих дільниць Науседа здобуває 65,86% (876 749 голосів виборців), Шимоніте – 32,86% (437 399 голосів).

 

"Щойно подзвонила Інгрида і привітала з перемогою. Цією дією визнали, що перемога на виборах за нами", - зазначив у виборчому штабі Науседа.

 

Зокрема, Науседа пообіцяв намагатися працювати з парламентом і урядом, щоб зменшити соціальне відчуження в країні.

 

"Я сподіваюся, що нам вдасться разом з іншими органами влади знайти ті точки дотику з однією метою - щоб в Литві було краще жити, щоб в Литві впевненіше почувалася кожна людина, щоб в Литві було більше взаємодопомоги", - підкреслив він.

 

Обраний президент також згадав, що пом'якшить риторику щодо Росії, але підкреслив, що серйозних змін у відносинах Литви з РФ можна очікувати тільки в тому випадку, якщо Москва змінить свою поведінку з Україною.

 

Раніше стало відомо, що у Литві до другого туру президентських виборів пройшли колишній міністр фінансів, кандидат від консерваторів Інгрида Шимоніте (31,13% голосів) і незалежний кандидат, економіст Гітанас Науседа (30,95%). 

 

Нагадаємо, 12 травня стартували президентські вибори в Литві, на яких литовці обирають наступника чинної глави держави Далі Грибаускайте, яка не має права висувати свою кандидатуру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.