НОВИНИ

В ЄС і ЄІБ рекомендують Україні відкласти введення нового ринку електроенергії на певний час

У представництває також вважають, що в нинішньому політичному контексті буде складніше забезпечити управління реформою або втрутитися з метою усунення недоліків.

Представництво Європейського Союзу та представництво Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні рекомендують перенести заплановане на 1 липня введення нової моделі оптового ринку електроенергії на певний час.

 

"Представництво ЄС і представництво Європейського інвестиційного банку в Україні рекомендують відкласти введення нового ринку електричної енергії на певний період часу через те, що важливі регуляторні норми й IT-системи ще не готові. З цієї причини запуск нового ринку з 1 липня може призвести до його неправильного функціонування, отже, бути контрпродуктивним щодо інтересів українських споживачів та учасників ринку", - зазначено в спільній заяві.

 

У представництвах ЄС і ЄІБ також вважають, що в нинішньому політичному контексті буде складніше забезпечити управління цією реформою або втрутитися з метою усунення недоліків у разі такої потреби.

 

"Ми переконані, що реформа, передбачена законом ("Про ринок електричної енергії" - ІФ) принесе вигоду українським споживачам завдяки введенню прозорості, поліпшенню ефективності функціонування ринку і залученню інвестицій. Ми продовжуємо підтримувати зусилля влади і учасників ринку в запровадженні цієї важливої реформи", - підсумовується в заяві.

 

На липень 2019 року в Україні заплановано запуск нової моделі оптового ринку е/е на виконання закону "Про ринок електричної енергії", ухваленого в квітні 2017 року. Планується перехід із роботи за моделлю "єдиного покупця" до конкурентного механізму, який передбачає двосторонні договори між виробниками та споживачами, постачальниками, введення балансувального ринку, ринку "на добу наперед" і внутрішньодобового ринку.

 

Народні депутати Олександр Домбровський і Лев Підлісецький 22 травня 2019 року зареєстрували законопроект №10318 про перенесення запуску нового оптового ринку е/е на три місяці - з 1 липня на 1 жовтня поточного року. Проект пропонує внести зміни до перехідних положень закону "Про ринок електричної енергії" й перенести дату запуску нових сегментів оптового ринку е/е на 1 жовтня.

 

Документ також передбачає ввести право регулятора щодо встановлення граничних цін на ринку "на добу наперед", внутрішньодобовому ринку, балансувальному ринку і за двосторонніми договорами між учасниками енергоринку.

 

Нагадаємо,  у Нацкомісії розповіли, методика формування оптово-ринкової ціни, формула "Роттердам+", буде скасована після реформування ринку електроенергії.

 

Як повідомлялося, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, запровадила нову схему розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію, за якою туди, зокрема, закладається вартість вугілля для ТЕС та його доставки в Україну із порту Роттердам у Нідерландах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.