НОВИНИ

У Британії на виборах до Європарламенту перемогла партія Brexit

Правляча Консервативна партія зазнала нищівної поразки, отримавши всього 3 місця.

У Великій Британії на виборах до Європейського парламенту перемогла новостворена партія Brexit, лідером якої є Найджел Фарадж, який активно підтримував вихід країни з Європейського Союзу. Про це повідомляє ВВС.

 

 

Зокрема, партія Brexit набрала близько 32% голосів і отримає 28 місць у Європарламенті. Партія Brexit очолила опитування в кожному регіоні Англії, крім Лондона. 

 

Загалом Британія делегує 73 євродепутати. Партія Фараджа перемогла у 9 з 12 регіонів країни.

 

Водночас друге місце посіли Ліберальні демократи, отримавши 15 місць в парламенті. Заступник лідера ліберал-демократів Джо Свінсон заявила, що результат повинен "дати надію всім людям, які хочуть зупинити Brexit", і що вони "не повинні здаватися без бою".

 
Своєю чергою, третьою стала Лейбористська партія – 10 місць (мінус 8 порівняно з 2014 роком), "зелені" - 7 місць (+4).

 

Так, правляча Консервативна партія зазнала нищівної поразки, отримавши всього 3 місця. Політичний редактор BBC Лаура Кюнсберг заявила, що це найгірні показники для консерваторів з 1830-х років. "Якби це були перші вибори, вони б не зайняли жодного місця", - сказала вона.

 

Крім того, колишній міністр закордонних справ Борис Джонсон заявив, що громадськість поставила "нищівний докір" обом великим партіям за те, що вони не змогли забезпечити Brexit.

 

Також  партія Change UK, яка виступала за членство Британії в ЄС, не отримала жодного євродепутата.

 

Нагадаємо, два найбільших блоки - Європейська народна партія (ЄНП) та Прогресивний альянс соціалістів і демократів - втратили більшість у Європейському парламенті.  Так, зелені, ліберали і націоналісти досягли цьогоріч на виборах більшого успіху.  Зокрема, голоси розподілилися таким чином (кількість місць): EPP – 179 (Європейська народна партія); S&D – 150 (Прогресивний Альянс Соціалістів і Демократів); ALDE&R – 107 (Альянс лібералів і демократів для Європи); Greens/EFA – 70 (Група Зелених/Європейський вільний Альянс); ECR – 58 (Група європейських консерваторів і реформістів); GUE/NGL – 38 (Конфедеративна група Європейських об’єднаних лівих – Нордичних зелених лівих); EFDD – 56 (Європа свободи та прямої демократії); ENF – 58 (Група Європи націй та свободи); NI – 7 (депутати, що неприєднані до інших сил) Своєю чергою, ще 28 депутатів не належать до жодної політичної групи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.