НОВИНИ

НБУ оскаржив два рішення суду щодо ПриватБанку

У Нацбанку підкреслили, що станом на сьогодні вказані судові рішення не набрали законної сили та не мають жодних правових наслідків.

Національний банк України оскаржив обидва рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо незаконності націоналізації "ПриватБанку". Про це у п'ятницю, 24 травня, повідомляє прес-служба НБУ.

 

Як зазначається, скарги подані на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 року у справі №826/7432/17 за позовом Ігоря Коломойського про скасування  рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави та у справі № 826/13813/17 за позовом колишнього акціонера банку кіпрської компанії ТріанталІнвестментс ЛТД про скасування рішення комісії НБУ про визначення переліку пов'язаних осіб з "ПриватБанком".

 

"Тому станом на сьогодні вказані судові рішення не набрали законної сили та не мають жодних правових наслідків", - йдеться в повідомленні прес-служби.

 

Нагадаємо, 18 квітня, Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення «Приватбанку» з ринку за участю держави такою, що порушує норми чинного законодавства.

 

Петро Порошенко заявив, що рішення суду щодо Приватбанку загрожує Україні багатомільярдними збитками і дефолтом.

 

Представник прес-служби банку Інна Музичук повідомила, що визнання процедури націоналізації Приватбанку незаконною поки ніяк не вплине на його роботу.

 

У посольстві США нагадали, що у 2016 році міжнародні партнери України підтримали рішення уряду та Нацбанку  націоналізувати Приватбанк на вимогу колишніх власників як "єдиний ефективний метод захисту вкладників банку – українського народу та бізнесу – і стабільності фінансової системи".

 

У посольстві назвали важливим те, що українська влада продовжує свої зусилля щодо відшкодування збитків від колишніх власників та пов’язаних сторін збанкрутілих банків. Міжнародні партнери України будуть уважно стежити за розвитком подій у цій сфері.

 

Також на судове рішення щодо Приватбанку відреагували в Євросоюзі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.