НОВИНИ

Юрій Макаров: Реванш у мовній царині є високоймовірним

Це може означати, зокрема, недотримання на практиці певних обмежень, передбачених Законом «Про забезпе­чення функціонування української мови як державної».

Реванш у мовній царині, не кажучи про цілу гуманітарну сферу, де останніми роками спостерігався суттєвий прогрес, не тільки мож­ливий, а й високоймовірний. Про це у своїй колонці на сторінках Тижня пише Юрій Макаров.

 

«Це може означати, зокрема, недотримання на практиці певних обмежень, передбачених Законом № 2704-VIII («Про забезпе­чення функціонування української мови як державної», - Ред.) ,  і незадіяння закладених у нього позитивних механізмів, а відтак повернення до стану кінця 2013 року, що буде нехай не катастрофою, але черговим випробуванням», - попереджає він.

 

 

Так само, зауважує він, доводиться передбачити й падіння символічного статусу державної мови, бо останнім часом мовою полі­тичних еліт, за поодинокими винятками, стала саме українська, і це мотивувало громадян, які розраховували на соціальні ліфти, сприйма­ти її як складову успіху. Серед наразі умовних представників нинішньої адміністрації включ­но з першою особою кількість україномовних демонстративно менша, що, ймовірно, стане сигналом для майбутніх кар’єристів: «можна не паритися».

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.