НОВИНИ

Мін'юст вирішив перевірити законність призначення Богдана на посаду глави АП

Міністерство відреагувало на звернення ЗМІ та громадських організацій про те, що Богдан може підпадати під люстрацію.

Міністерство юстиції попросило Адміністрацію президента Володимира Зеленського надати копії трудових книжок та інформацію про початок люстраціонної перевірки призначених голів відомства. Про це повідомив заступник міністра юстиції Сергій Петухов у Facebook.

 

Зокрема, Мін’юст хоче отримати інформацію про главу АП Андрія Богдана, його першого заступника Сергія Трофімова, заступників Юрія Костюка, Кирила Тимошенка, Руслана Рябошапку і Вадима Пристайка.

 

Зазначається, що таким чином міністерство відреагувало на звернення ЗМІ та громадських організацій про те, що Богдан може підпадати під люстрацію.

 

"Сьогодні надсилаю лист в Адміністрацію президента України з роз'ясненням законодавства про очищення влади і його застосування щодо посади голови Адміністрації президента", - наголосив Петухов.

 

 

За його словами, за проведення люстраційної перевірки чиновника відповідає той, хто його призначає.

 

Водночас він додав, що у випадку невиконання вимог закону "Про очищення влади" остаточне рішення має приймати суд.

 

Своєю чергою, Петухов запевнив, що "це абсолютно звичайна усталена практика Мін’юсту, в якій немає ані краплі політики".

 

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський призначив главою своєї адміністрації юриста Андрія Богдана.

 

Як відомо, Богдан був радником Зеленського з юридичних питань під час президентських перегонів. Крім того, він відомий як юрист олігарха Ігоря Коломойського. Також був радником Миколи Азарова, який тоді очолював уряд України.

 

Зауважимо, Богдан працював на високих посадах за часів Віктора Януковича, тому підпадає під заборону займати державні посади згідно із законом про люстрацію і не має права ставати головою АП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.