НОВИНИ

У представництві ЄС розповіли, якою має бути реформа СБУ

Зазначаєься, що СБУ повинна позбутися функцій в сфері економічної та організованої злочинності.

У представництві Європейського Союзу в Україні заявили, що функції Служби безпеки України повинні бути обмежені контррозвідкою, контртероризму і захистом державної таємниці. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

 

"Якщо Служба безпеки України має намір посилити співпрацю з міжнародними партнерами, дуже важливо підвищити рівень довіри на міжнародному рівні і всередині країни", - зауважила заступник глави Представництва ЄС в Україні Анніка Вайдеманн.

 

За її словами, відсутність реформ в СБУ перешкоджає зміцненню довіри і подальшої інтеграції України в західні країни, в зв'язку з чим реформу спецслужби, на її думку, необхідно реалізовувати в найкоротші терміни.

 

"Функції СБУ повинні бути обмежені контррозвідкою, контртероризму і захистом державної таємниці. У той же час, СБУ повинна позбутися функцій в сфері економічної та організованої злочинності", - наголосила.

 

Водночас вона висловила сподівання, що новий президент Володимир Зеленський і майбутній склад Верховної Ради продовжать реформування судового і правоохоронного сектора, яке проводилося в останні роки. Зокрема, за її словами, необхідно удосконалити систему добору суддів та введення ефективних критеріїв оцінки їх доброчесності.

 

Також Вайдеманн додала, що повноцінне реформування повинно торкнутися і органів прокуратури.

 

Нагадаємо, 22 травня Зеленський призначив Івана Баканова першим заступником голови СБУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.