НОВИНИ

Сенат США затвердив до схвалення резолюцію до 5-тої річниці Революції Гідності

Документ закликає РФ негайно звільнити захоплених у Керченській протоці українських моряків.

Комітет із закордонних справ Сенату Сполучених Штатів Америки розглянув та рекомендував до ухвалення повним складом верхньої палати Конгресу резолюцію, присвячену 5-тій річниці Революції Гідності, яка вшановує пам’ять Небесної Сотні та засуджує триваючу російську агресію щодо України. Про це повідомляє Посольство України в США.

 

Зокрема, сенатори запропонували підтвердити в резолюції незмінну відданість Уряду США підтримці зусиль української влади з упровадження демократичних та ринкових реформ, відновлення територіальної цілісності держави, а також наданню додаткових летальних і нелетальних видів безпекової допомоги для зміцнення обороноздатності України "на землі, у морі та в повітрі". 

 

Водночас у документі міститься заклик до РФ негайно звільнити членів екіпажу захоплених у Керченській протоці суден українських ВМС як таких, що підпадають під дію Женевських конвенцій 1949 року та висловлюється підтримка усім українським політв’язням, що утримуються в РФ та підконтрольних їй територіях на основі сфабрикованих обвинувачень.

 

Крім того, Конгресу пропонується засудити триваючі дестабілізуючі дії РФ щодо України. Так, в резолюції підкреслюється необхідність збереження жорсткого санкційного режиму проти Росії, а також підтверджується Декларація Держдепартаменту США про невизнання незаконних намагань РФ анексувати український Крим.

 

Наголошується, що газопровід "Північний потік – 2" становить значну загрозу безпеці Європи, спрямований на підрив економічної стабільності України та посилення її вразливості перед подальшими російськими військовими інтервенціями.

 

Раніше Європарламент 403 голосами ухвалив резолюцію, яка закликає більше не вважати РФ стратегічним партнером ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.