НОВИНИ

У Мін'юсті наголосили, що новопризначений голова АП Богдан попадає під люстрацію

Посада голови Адміністрації президента прямо вказана у законі про люстрацію.

Посада голови Адміністрації президента прямо вказана у законі про люстрацію, а отже особа, яка призначається на цю посаду, повинна відповідати нормам цього закону. Про це у середу, 22 травня, зазначив заступник міністра юстиції Сергій Петухов у Facebook.

 

"Статус цієї посади за Законом "Про державну службу" не має значення, адже профільний Закон про очищення влади чітко називає цю посаду і не відсилає до закону про державну службу. Так само не є державними службовцями судді та прокурори, на яких поширюються люстраційні обмеження", - написав він.

 

Також Петухов додав, що "якщо хтось вважає люстраційний закон не справедливим, то це не звільняє його від обов'язку його виконувати".

 

За його словами, обов'язок дотримання вимог законодавства про очищення влади покладений на керівника відповідного органу.

 

"У реєстрі люстрованих осіб є прізвища людей, які були звільнені після прийняття Закону на основі його положень. Особи, які залишили свої посади до набрання чинності Законом, не внесені в реєстр. Водночас, заборона займати публічні посади до 2024 року поширюється на них так само, як і щодо осіб які внесені в реєстр люстрованих осіб", - написав Петухов.

 

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський призначив главою своєї адміністрації юриста Андрія Богдана.

 

Як відомо, Богдан був радником Зеленського з юридичних питань під час президентських перегонів. Крім того, він відомий як юрист олігарха Ігоря Коломойського. Також був радником Миколи Азарова, який тоді очолював уряд України.

 

Зауважимо, Богдан працював на високих посадах за часів Віктора Януковича, тому підпадає під заборону займати державні посади згідно із законом про люстрацію і не має права ставати головою АП.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.