НОВИНИ

Змінити виборчу систему за один день без порушень неможливо - глава ОПОРА

Ольга Айвазовська заявила, що Україна ризикує порушити норми як національного законодавства, так і міжнародних договорів.

Голова організації ОПОРА Ольга Айвазовська заявила, що ухвалити зміни до виборчого законодавства за один день без порушень Регламенту Верховної Ради - неможливо. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

 

За її словами, Україна ризикує порушити норми як національного законодавства, так і міжнародних договорів.
 

Так, вона відзначила, що Рада може порушити не тільки норми Регламенту, але й міжнародні зобов’язання України перед ОБСЄ. Зокрема, ці зобов'язання передбачають неможливість змінити систему виборів менш як за рік до виборів.

 

На запитання, чи можливі технічні проблеми під час проведення голосування, Айвазовська підкреслила, що пропорційна система із закритими списками, яку пропонують ухвалити Раді, доволі проста і підготуватися до виборів нескладно.

 

"Інше питання, що ми досі не бачили законопроекту, і вони можуть ухвалити будь-що. Старі закони 2006-го або 2007-го, наприклад. Є багато інших законів, що стосуються виборів, які Україна ухвалила відтоді. І законодавство може суперечити один одному", - додала вона.

 

Наголошується, що станом на цей момент, за словами спікера Андрія Парубія, законопроект про зміну виборчої системи зараз приводять у відповідність з вимогами для внесення.

 

За інформацією, яку Тиждень отримав з кількох джерел, у Раді тривають суперечки щодо внесення у нього норми про імперативний мандат. Його можуть включити у видозміненій формі, ніж та, яка існувала десять років тому. Депутатам можуть взагалі заборонити голосувати урозріз із лінією фракції.

 

Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський звернувся до Парубія з проханням про скликання 22 травня позачергового засідання парламенту для розгляду змін в закон про вибори народних депутатів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.