НОВИНИ

Євросоюз і Китай уклали дві стратегічні авіаційні угоди

Зокрема, у першій угоді йдеться про взаємне визнання стандартів у сфері безпеки цивільної авіації, що дозволить стимулювати глобальну торгівлю літаками та супутніми виробами.

Європейський Союз та Китай уклали в понеділок, 20 травня, дві стратегічні угоди у сфері цивільної авіації - двосторонню угоду щодо безпеки у цивільній авіації (BASA) та так звану горизонтальну авіаційну угоду. Про це повідомляється на офіційному сайті Європейської Комісії.

 

"У світі, в якому дедалі більше нестабільності, партнерство Європи з Китаєм є більш важливим, ніж будь-коли раніше. ЄС твердо переконаний, що співпраця між державами робить світ більш стійким, безпечним та більш заможним місцем для всіх. Сьогодні ми здійснили великий перший крок у цьому напрямку шляхом підписання двох авіаційних угод з Китаєм, які дозволять створити нові робочі місця, стимулювати економічне зростання, зблизити наші континенти та наші народи", - зауважив з цього приводу президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

 

У першій угоді (BASA) йдеться про взаємне визнання стандартів у сфері безпеки цивільної авіації, що дозволить стимулювати глобальну торгівлю літаками та супутніми виробами. Ця угода має усунути непотрібне дублювання процесів оцінки та сертифікації компетентними органами сторін авіаційних виробів, включаючи питання їх безпеки та відповідності екологічним вимогам, та зменшити, таким чином, витрати в авіаційному секторі.


Своєю чергою, друга угода говорить про принципове визнання Китаєм приналежності до ЄС авіакомпаній, які здійснюють операції з усіх країн Євросоюзу. Раніше до такого переліку належали авіаперевізники лише з кількох країн ЄС. Підписана сьогодні авіаційна «горизонтальна угода» дозволяє привести двосторонні угоди між ЄС і Китаєм щодо авіаційних послуг у відповідність до європейських норм, що відповідає інтересам обох сторін.

 

Читайте такожЕдвард Лукас: Після кількох десятиліть недбальства ЄС нарешті офіційно називає Китай "системним противником"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.