НОВИНИ

Суд арештував керівника Держслужби зайнятості

Зазначається, що суд обрав запобіжним заходом тримання під вартою з можливістю внесення застави 20 млн грн.

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 20 млн грн для впійманого правоохоронцями на хабарі в.о. голови Державної служби зайнятості. Про це написала на своїй сторінці у Facebook працівниця Департаменту захисту економіки Нацполіції Наталія Калиновська.

 

"В.о.голови Державної служби зайнятості обрано запобіжний захід: тримання під вартою з можливістю внесення застави 20 млн грн", - написала вона.

 

Нагадаємо, голова Держслужби зайнятостіКашуба був затриманий в той же день, а наступного дня йому повідомили про підозру у злочині, згідно з ч. 4 ст. 368 КК України.

 

Генпрокуратура звернулася до суду з клопотанням про взяття його під варту, оскільки «існують ризики того, що перебуваючи на волі, він може переховуватися від органів досудового розслідування, знищити або спотворити докази.

Кашуба і його захисники на суді виступали проти цього, оскільки, на їхню думку, сторона обвинувачення не довела наявність подібних ризиків. Вони просили застосувати домашній арешт або особисту поруку, посилаючись на сімейний стан підозрюваного, його важке матеріальне становище, хвору матір, а також позитивну характеристику за місцем роботи спійманого на хабарі глави держслужби.

Ці характеристики на суді підтверджували четверо свідків.

Однак, слідчий суддя врахував, що чиновник не відсторонений від роботи, має закордонний паспорт України з відкритою шенгенською візою, що не виключає ризик його втечі.

Згідно з ч. 5 ст. 182 КПК, розмір застави щодо осіб, підозрюваних у вчиненні особливо тяжкого злочину не перевищує 300 розмірів мінімальної заробітної плати. У суді вирішили, що цього недостатньо. У виняткових випадках законодавство дозволяє збільшити суму. На цій підставі, суд визнав за необхідне призначити заставу в розмірі 1 500 мінімальних заробітних плат – 1827000. гривень

Як уже повідомлялося, вчора, 17 вересня, він був випущений на свободу після внесення потрібної суми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.