НОВИНИ

У ВККС заявили про блокування своєї роботи особами “спортивної зовнішності”

Про інцидент повідомлено до Національної поліції.
Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомляє про блокування роботи невідомими особами спортивної зовнішності.Про це інформують у ВККСУ у Facebook.
 

“Сьогодні 20 травня, з самого ранку, близько 20 невідомих осіб спортивної зовнішності оточили по периметру та заблокували вхід до будівлі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України частині співробітників та членів Комісії. Таким чином, сьогодні робота ВККСУ в пленарному складі заблокована, проведення кваліфікаційного оцінювання зірвано”, - ідеться в повідомленні.

 

У ВККСУ інформують, що невідомі назвалися «громадськими активістами», але відмовилися вказати громадську організацію чи пред’явити документи на підтвердження правдивосты їх слів.

 

Також зазначається, що про інцидент о 8.40 повідомлено до Національної поліції.

 

“Наголошуємо, що такі дії підривають діяльність судової влади та фактичну реалізацію змін у ній, яких вдалося останнім часом досягти Україні спільно з міжнародними партнерами”, - ідеться в повідомленні.

 

Як повідомило джерело у ВККС, такі дії блокують роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України як щодо здійснення оцінювання діючих суддів, так і щодо заповнення вакансій у судах.

 

Зокрема, зазначило джерело, завдяки новим процедурам, що запроваджені в рамках судової реформи, на прозорому конкурсі створений новий Верховний Суд, Вищий антикорупційний суд, оцінювання на відповідність займаній посаді пройшли 2,5 тисячі суддів, 10% з яких не підтвердили здатність надалі здійснювати правосуддя і мають бути звільнені.

 

Як відомо, на етапі створення знаходиться Вищий суд з інтелектуальної власності, конкурс до якого також проводить ВККСУ.

 

Нагадаємо, нещодавно окружний адміністративний суд міста Києва позбавив повноважень голову Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Сергія Козьякова та члена ВККС Щотку Станіслава.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.