НОВИНИ

Стало відомо, коли відбудуться вибори президента Латвії

Зазгначається, що на посаду президента Латвії претендують три кандидати.

Президія Сейму Латвії і фракційна рада призначили дату виборів президента на 29 травня. Про це повідомляє портал Delfi.

 

Зокрема, всього надійшло дві пропозиції: 34 депутати запропонували провести вибори президента 5 червня, 45 депутатів - 29 травня.

 

Так, найбільш відповідною датою виборів президента коаліційні фракції вважають 29 травня - національного об'єднання VL-ТБ/ДНН, KPV LV, "Для розвитку/За!", "Нової єдності" і "нової Консервативної партії".

 

Водночас опозиційні депутати з фракцій "Згоди" і "Союзу зелених і селян" вважають, що краще було б не поспішати і обрати президента на засіданні Сейму 5 червня.

 

Своєю чергою, спікер Сейму Інара Мурнієце заначила, що президія скликає позачергове пленарне засідання парламенту 29 травня відповідно до Конституції Латвії та регламенту.

 

Наголошується, що на посаду претендують три кандидати. Депутати від правлячої коаліції заявили кандидатуру судді Суду ЄС Егіла Левітса, депутати від Союзу зелених і селян — кандидатуру омбудсмена Юріса Янсонса, депутати від внутрішньої опозиції KPV LV — кандидатуру свого однопартійця Дідзіса Шмітса. 

 

Нагадаємо, Сейм Латвії ухвалив заяву з нагоди 75-річчя депортації кримських татар, у якій йдеться, що радянська влада здійснила геноцид щодо кримськотатарського народу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.