НОВИНИ

Північна Македонія отримає "зелене світло" про вступ в ЄС ще до літа - єврокомісар

Йоганнес Ган зазначив, що країни-члени ЄС повинні визнати прогрес Північної Македонії у реформах.

Європейський комісар з питань сусідства та переговорів про розширення Йоганнес Ган заявив, що Рада Європейського Союзу до літа визначить шлях щодо початку переговорів про вступ країни в червні 2019 року до блоку. Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

"Північна Македонія зобов'язалася слідувати євроатлантичним шляхом і визначила це своєю стратегічною національною метою. Країна бере участь в процесі приєднання до НАТО, і в червні Рада ЄС визначила шлях до початку переговорів про вступ у червні 2019 року", - зауважив він.

 

 

 

 

Зокрема, він відзнавчив, що Північна Македонія виконала всі необхідні реформи та навіть більше: продемонструвала інклюзивний підхід до трансформації суспільства, провела вільні і чесні президентські вибори.

 

"Тепер країни-члени повинні визнати цей переконливий прогрес! Я впевнений, що Північна Македонія отримає зелене світло від ЄС ще до цього літа!", - наголосив Ган.

 

Нагадаємо, прозахідний кандидат в президенти Північної Македонії, Стево Пендаровські, виграв у другому турі президентських виборів після кампанії, в якій гостро стояло питання розбіжностей з приводу зміни назви країни.

 

Як повідомлялося, 18 квітня Туреччина пригрозила затримати ратифікацію протоколу про вступ Північної Македонії в НАТО, якщо країна не видасть 15 турецьких громадян, яких Анкара звинувачує в участі у невдалій спробі державного перевороту в 2016 році. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.