НОВИНИ

Стало відомо, коли Польща отримає перші американські винищувачі F-35

Міноборони Польщі реалізовує програму Harpia з придбання літаків, які мають замінити застарілі радянські МіГ-29 та Су-22.

Заступник міністра національної оборони Польщі Войцєх Скуркєвич оголосив, що перша ескадра американських багатофункціональних винищувачів-бомбардувальників п’ятого покоління F-35 буде придбана до 2026 року, а наступна - після 2026 року. Про це повідомляє польський портал defence24.pl.

 

 

Зокрема, видання зазначає, що таке рішення має свої переваги, але також передбачає значні ризики. Слід пам'ятати, що сума покупки становить близько 30% витрат, понесених у життєвому циклі зброї. Як наслідок, загальна вартість може бути втричі вища, ніж сума, виділена для отримання обладнання.

 

Так, у Сеймі до Скуркєвича звернулися з проханням роз'яснити щодо "дій уряду щодо придбання вертольотів для польських збройних сил". 

 

Своєю чергою, Міноборони реалізовує програму Harpia з придбання багатофункціональних літаків, які мають замінити застарілі радянські МіГ-29 та Су-22. За словами Скуркєвича, попереднє керівництво подовжило термін експлуатації зношених літаків МіГ-29 з 30 до 40 років, тоді як нинішній міністр оборони Маріуш Блащак вирішив прискорити реалізацію програми Harpia, яка мала замінити радянські літаки. 

 

Водночас видання зауважує, що до 2026 року Міноборони має намір фінансувати придбання однієї ескадри винищувачів(можливо 16 машин), а друга ескадра буде охоплена іншою перспективою планування.

 

Раніше Блщак заявив, що Польща розраховує на закупівлю за прискореною процедурою американських винищувачів п’ятого покоління F-35. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.